Wykopy

Zaktualizowano

Działamy na rynku robót ziemnych od dłuższego czasu i posiadamy spore doświadczenie.

Zrealizowaliśmy już wiele zleceń na wykopy o różnym stopniu skomplikowania. Zaawansowany park maszynowy pozwala nam bez problemu podejmować się wykonania wykopów nawet o wysokiej trudności. Natomiast nasza doświadczona ekipa jest w stanie pokonać wszelkiego rodzaju przeciwności, które spotkać można na placu budowy.

Zadzwoń do nas lub przejdź do kontaktu, aby zapytać o szczegóły!

Oferujemy swoje usługi zarówno osobom prywatnym, jak i przedsiębiorstwom czy instytucjom publicznym. Działamy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, w szczególności w rejonie Grudziądza i okolic. Dlatego jeśli jesteś zainteresowany zleceniem wykonania wykopów, zgłoś się do nas. Przekonaj się, że może być to zrobione szybko i sprawnie! Zadzwoń lub przejdź do kontaktu, aby zapytać o szczegóły!

Podział wykopów ze względu na wymiary

Dwoma głównymi rodzajami wykopów są wykopy szerokoprzestrzenne oraz wąskoprzestrzenne. Wykopy szerokoprzestrzenne mają szerokość co najmniej 150 cm, a ich szerokość i długość znacząco przekracza głębokość. Natomiast wykopy wąskoprzestrzenne nie przekraczają 150 cm szerokości, długość i głębokość takiego wykopu jest dowolna.

Metody wykonywania wykopów

Oprócz rodzajów wykopy można także wyróżnić podział ich ze względu na sposób wykonania. O tym, które rozwiązanie okaże się lepsze, decyduje charakter zlecenia. My wykopy wykonujemy dwiema metodami.

Czołowa – jest ona skuteczna przy dużych głębokościach i stosunkowo małych szerokościach wykopu. Taką metodą można wykonać oczko wodne, staw, czy też wykop wąskoprzestrzenny pod dowolną instalację, np. kanalizację, instalację elektryczną. Do takiego wykopu posłużą koparki jednonaczyniowe (kołowe, gąsienicowe lub mini koparki) lub koparko-ładowarki.

Warstwowa – jest to metoda pod wykopy wielkopowierzchniowe. Grunt odspajany jest w kilku etapach. Przykładem dla tej metody jest wykop pod fundamenty. Do tej metody posłużą nam spycharki, koparko-ładowarki oraz koparki jednonaczyniowe (głównie gąsienicowe).

Zobacz pełną ofertę